Koło SITP Legnica zaprasza na kolejną edycję Warsztatów Bezpieczeństwo Pożarowe Budynków Zieleniec’2025. Warsztaty odbędą się w dniach 26-28.2025 r. (przyjazd w godzinach popołudniowych 26.09, wyjazd rano 28.09). Spotkamy się w Hotelu Zieleniec w Zieleńcu nr 134 (https://hotelzieleniec.pl). 

Warsztaty kierowane są do środowiska związanego z szeroko pojętą ochroną przeciwpożarową budynków, a przede wszystkim projektantów różnych branż związanych z budownictwem, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, w szczególności pionu kontrolno-rozpoznawczego.

Tematyka tegorocznych warsztatów jak zwykle będzie zróżnicowana, od kwestii technicznych związanych z odpornością ogniową ścian i stropów, przez aktualne zagadnienia związane zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego dachów płaskich, po planowane zamiany wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej w zakresie instalacji elektrycznych i zasady sytuowania obiektów z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z nowelizacją przepisów dot. wyrobów budowlanych.

Wśród prelegentów będziemy mieli okazję gościć wybitnych specjalistów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa pożarowego. 

Swoją wiedzą z uczestnikami będą się dzielić (program może ulec zmianie):

  1. Usytuowanie budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe 

    – Ernest Ziębaczewski, KG PSP
  2. Nowe wymagania dotyczące instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych - omówienie propozycji przepisów zgłoszonych przez KG PSP 

    – Rafał Szczypta, KG PSP
  3. Stropy i ściany ceramiczne w istniejących obiektach — ocena i zabezpieczenie 
    – Piotr Turkowski, ITB
  4. Wybrane aspekty bezpieczeństwa pożarowego dachów płaskich w obiektach przemysłowych i handlowych 

    – Paweł Roszkowski, ITB
  5. Nowe rozporządzenie budowlane CPR (2024/3110) - wybrane istotne zagadnienia 

    – Grzegorz Mroczko, CNBOP-PIB

W trakcie Warsztatów zaprezentują się również Firmy oferujące produkty i usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym czynnych i biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Koszt uczestnictwa jednej osoby w warsztatach wynosi 990 zł, obejmuje noclegi, wyżywienie i udział w części merytorycznej Warsztatów. Opłatę należy uregulować na konto wskazane przez organizatora w wiadomości e-mail potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia. Wiadomość będzie zawierała również informacje o terminie w jakim należy uiścić opłatę.

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/MVQaU7b8ujU8jkVUA